Pozitivní výroky a afirmace

Představte si, že se probouzíte každé ráno, jste nadšení z nového dne a překypujete radostí a nadšením ze života. Těšíte se na práci, kterou budete ten den dělat a jste plní energie.

Blanka Almendra
Creative Commons License photo credit: ValetheKid

Ne, to není scifi. 🙂 Opravdu takový Váš život může být, pokud si vytvoříte pozitivní nastavení mysli, které je mocným nástrojem při vytváření života, který si přejete žít. Když budete používat techniky na pozitivní programování mysli (Techniku řízené relaxace ve spojení s pozitivními výroky) můžete dosáhnout, cokoliv chcete. Každá myšlenka, která Vám proběhne hlavou nebo každé slovo, které pronesete je výrokem.

Neustále se utvrzujeme v našich přesvědčeních myšlenkami, které máme a slovy, které pronášíme. Naše přesvědčení jsou naučené vzorce chování, které se vyvíjí od dětství. Některé z nich nám slouží, ale některé z nich sabotují náš úspěch. Každá afirmace (výrok) je odrazem naší vnitřní pravdy nebo našeho vnitřního přesvědčení.

Je důležité si uvědomit, že mnoho z našich vnitřních přesvědčení jsou založeny na mylných závěrech, které jsme si vytvořili, když jsme byli dětmi. Pokud jste vyrůstali v rodině, kde oba rodiče byli velmi zaměstnaní, a neměli na vás čas, mohli jste si vytvořit mylné přesvědčení, že nejste pro nikoho důležití a že vás nikdo nemá rád.

Většina škol pozitivního myšlení učí, jak používat afirmace, protože ony skutečně fungují. Tím, že zařadíte do vnitřní sebemluvy pozitivní afirmace, Vaše podvědomí má dvě možnosti, jak na ně zareaguje – buď se jim vyhne, nebo je bude přehodnocovat s programy, které máte hluboko v podvědomí.

A proto se Vám může stát, že se při pronášení afirmací budete cítit špatně nebo divně – možná, že zakusíte odpor Vašeho těla a mysli. Pravidelné opakování afirmací ve stavu hluboké relaxace zlomí nakonec odpor, který můžete při pronášení afirmací cítit (doporučuji afirmace pronášet v duchu). Důležité je pronášet afirmace v duchu v hlubokém stavu několikrát ze den minimálně po dobu 30 dnů.

Když se Vám podaří prolomit odpor, Vaše podvědomí bude schopno vytvořit nová vnitřní přesvědčení a vzorce myšlení, které si přejete mít.  Je důležité, abyste při pronášení afirmací zažívali pozitivní a radostné pocity. Pronášejte afirmace s vášní a radostí. Čím více pozitivních pocitů při pronášení afirmací zapojíte, tím účinnější budou.

Pozitivní afirmace jsou např.:

  • Mám se ráda taková, jaká jsem a přijímám se bez podmínek.
  • Jsem v pořádku právě taková, jaká jsem.
  • Jsem vodičem životní energie a prosperity.
  • Snadno dosahuji všech svých cílů.
  • Jsem nejlepší ve všem, co dělám.
  • Rozhoduji se pro štěstí, prosperitu a radost.

Další afirmace najdete také v audiích na pozitivní programování mysli.

P.S. Pokud máte nějakou oblíbenou afirmaci, napište ji do komentáře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..